Konfirmační cvičení

Pokud byl člověk pokřtěn jako dítě, nemohl se samostatně rozhodnout, zda chce křest přijmout a žít jako křesťan. Proto nabízí evangelická církev konfirmaci, slavnost potvrzení křtu. Mladí lidé tak mohou dát najevo, že souhlasí se svým křtem v dětství a nyní přijímají odpovědnost za svůj vlastní křesťanský život. Scházejí se proto ke konfirmační přípravě, kde si zopakují nejdůležitější biblické příběhy, které většinou znají z rodin, z biblických hodin nebo z nedělní školy. Teď však přemýšlejí o tom, co  jim biblické poselství říká konkrétně do jejich života a do současných problémů, jak formuje naše vztahy k lidem, společnosti, přírodě. Přemýšlejí také o tom, co je nosné z tradice církve a její věrouky.

Vždy jsou však mezi nimi i ti, kdo jako děti pokřtěni nebyli. Jejich konfirmační příprava je tak přípravou na křest, který se rozhodli přijmout v dospělosti.

Poslední konfirmace se konala 26. 4. 2015.

Fotografie z Konfirmační slavnosti (duben 2015):

Ohlášky z neděle 22. dubna jsou k nahlédnutí zde.

V pátek 4.5. od 18:00 zveme do našeho kostela na dobročinný koncert spojených pěveckých sborů "Spojení radostí" (sbor zahrnuje i členy místního ChraPoTu pod vedením P. Šplíchala).

Kartotéka
Prosíme vás o pomoc s aktualizací údajů v seznamu členů sboru.
Na zde uvedeném odkaze můžete uvést své jméno a kontaktní údaje. Budou odeslány pouze správcům kartotéky a nebudou předány dalším osobám.
Ozveme se vám.