DSC_0667

Od dubna do června jsme s lektory-dobrovolníky uspořádali více než 30 bezplatných kurzů češtiny pro začátečníky. Výuka probíhala na 8 místech v Brně, kurzy prošlo téměř 600 ukrajinských uprchlíků. Během kurzů bylo zajištěno také hlídání dětí, aby se maminky mohly účastnit výuky. Proběhly i kurzy pro teenagery a kurz pro ty, kdo se připravují na práci ve zdravotnictví nebo v sociálních službách.

V našich kurzech nejde jen o výuku jazyka, ale i o vytvoření přátelské atmosféry a vztahů, o pomoc zorientovat se v nové zemi i o různé formy drobné pomoci. Kromě výuky v hodinách jsme uspořádali řadu doprovodných česko-ukrajinských setkání a akcí pro dospělé i děti (společné výlety grilování, tvoření, koncert...) 

V červenci a srpnu budeme mít i my prázdniny. 

Otevření dalších kurzů (i pokročilejších úrovní) plánujeme podle potřeby zase od září. Více informací na telefonu 739 244 885 nebo na e-mailu cestinaukrajina@gmail.com 

Uvažujete o tom, že byste se chtěli stát lektory? Více informací zde. Vyplňte formulář, ozveme se vám. 

Chcete dostat informace o otevření nových kurzů češtiny? Napište na sebe kontakt do formuláře zde. Ozveme se vám, až bude spuštěno přihlašování.  

Chcete přispět na tento projekt? Můžete poslat svůj dar na účet sboru č. 110443099/0300, var. symbol 901.                       

************************************************************************************************************************************************

З квітня по червень ми організували понад 30 безкоштовних курсів чеської мови для початківців з лекторами-волонтерами. Навчання проходило у 8 місцях Брно, курси пройшли майже 600 українських біженців. Під час курсів також були надані няні, щоб матері могли відвідувати заняття. Були також курси для підлітків та курси для тих, хто готується працювати у сфері охорони здоров’я чи соціальних служб.

Наші курси – це не лише навчання мови, а й створення дружньої атмосфери та стосунків, допомога в зорієнтуванні в новій країні та різноманітні форми малої допомоги. Окрім викладання на уроці, ми організували низку супутніх чесько-українських зустрічей та заходів для дорослих та дітей (спільні поїздки на шашлик, створення, концерт…)

У липні та серпні у нас буде відпустка.

З вересня ми плануємо відкрити інші курси (ще більш просунуті рівні) за потреби. Більше інформації за телефоном 739 244 885 або електронною поштою cestinaukrajina@gmail.com

Бажаєте отримати інформацію про відкриття нових курсів чеської мови? Напишіть контакт у формі тут. Ми зв'яжемося з вами, коли почнеться вхід.

Ви хочете зробити свій внесок у цей проект? Ви можете надіслати свій подарунок на церковний рахунок № 110443099/0300, вар. символ 901.