Ekumenické biblické hodiny

21. září 2023

Spolu s katolíky a husity v Židenicích jsme letos začali pořádat ekumenické biblické hodiny, na kterých budeme postupně probírat jednotlivé svátosti.

K první společné ekumenické biblické hodině jsme se sešli na oratoři řínskokatolického kostela sv. Cyrila a Metoděje. Na programu byl úvod o svátostech. Nejprve zazněly dva krátké výklady katolického faráře Petra Beneše a evangelické farářky Radky Včelné a pak byl prostor k ptázkám a rozhovoru. Postupně chceme probírat všech sedm svátostí, jak je drží katolická i husitská církev, a o tom, jak je v různých církvích vnímáme. Ekumenické biblické hodiny se budou konat každou třetí středu v měsíci v 18 hodin na oratoři kostela sv. Cyrila a Matoděje (vchod je ze zadní strany kostela). Všichni jsou srdečně zváni!