Akce

20181014-DSC_0289Několikrát do roka pořádáme v neděli sborový den. Po bohoslužbách následuje například vernisáž, přednášky, workshopy, program pro děti, koncert. Máme také společný oběd.

Příležitostně pořádáme přednášky a besedy, ke kterým zveme zajímavé hosty. Témata se týkají vnitrocírkevních témat (historie, liturgie, ekumena), ale často také propojují křesťanství s kulturou, politikou nebo sociální oblastí.

Akce Noc kostelů se rozšířila před více než 20 lety z Rakouska. Dává možnost navštívit kostely, kaple či modlitebny netradičně ve večerním a nočním čase. V našem sboru se k této akci při většině ročníků také připojujeme. Nabízíme prohlídku kostela a dalších sborových prostor, výklad o historii sboru, koncerty, workshopy pro děti, občerstvení,
večerní modlitbu.

V posledních letech jsme pořádali každoročně na podzim zájezd po tolerančních modlitebnách, jehož ideu vymysleli Marek Fajman a Marta Procházková. Uskutečnilo se už deset ročníků, při nichž jsme navštívili toleranční kostely a modlitebny v celé České republice.DSC_0347

Nejméně jednou ročně vyjíždíme mimo Brno na víkend pro všechny generace. V chalupě či turistické chatě se ubytují rodiny i jednotlivci, trávíme spolu čas při jídle, pobožnostech, rozhovorech, zpívání, hraní deskových her, na výletě, na trampolíně, při sledování filmu, při nedělních bohoslužbách.

Každý rok v srpnu už tradičně vyrážejí nejen rodiny s dětmi na sborový pobyt. Ráno a večer se scházíme při společných pobožnostech, dopoledne je program nejen pro děti, večery trávíme většinou rozhovory na různá témata. Každý den je dost prostoru na hry v lese, na volejbal, výlety, koupání, četbu, odpočinek.