Chrapot v Selbu

6. března 2023

„Postavit se v Evropě jeden za druhého“. Tak se jmenuje postní kampaň (Fastenaktion) Evangelické luterské církve v Bavorsku. Každoročně vybírají jednu z církví ve střední či východní Evropě, které je výtěžek ze sbírky napříč evangelickými sbory po celém Bavorsku věnován.

Chrapot v Selbu
6. března 2023 - Chrapot v Selbu

Pro rok 2023 si v Bavorsku zvolili právě naši církev. Zahájení sbírky v německém příhraničním městě Selbu se zúčastnila početná česká delegace. A protože ČCE chtěla představit něco z toho nejlepšího, co má, byl osloven i židenický Chrapot, aby během víkendu zazpíval při sobotním koncertu, během společného česko-německého večera i při nedělních bohoslužbách.

V sobotu dopoledne proběhla také prohlídka několika českých kostelů v pohraničí. Setkali jsme se tam s naší loňskou vikářkou Vlastou Groll, která je teď farářkou v Chebu a administruje sbor v Aši. Vyřizujeme od ní pozdravy.

Ohlasy na zpěv Chrapotu jak z české, tak německé strany byly velmi přejné. Stejně tak na krátkou prezentaci našich „ukrajinských“ aktivit ve sboru. Díky Petrovi Šplíchalovi za pečlivou přípravu a nácvik. Jsme rádi, že jsme si mohli krásně zazpívat a zažít tolik nových setkání.

Více informací a fotografií z víkendu v Selbu najdete na webu ČCE a na jejím profilu na Facebooku.