Noc kostelů

12. června 2022

Po covidové pauze jsme se letos rozhodli připojit se k Noci kostelů, která se konala 10. června. Přípravy se ujala Anička F.

12. června 2022 - Noc kostelů

Program jsme pojali spíš minimalisticky, především jako příležitost pro návštěvníky nahlédnout za obvykle zavřená vrata kostela. Biskupství brněnské, které akci v našem kraji  organizuje, letos upustilo od vydání knížeček na sběr razítek, neobjevovali se tedy ti, kteří přišli jen pro razítko u vchodu a pádili hned dál.  Otevřené dveře našeho kostela přilákaly 74 lidí, kterých se ujali dobrovolníci a provedli je sborovými prostory. Návštěvníci si mohli prohlédnout kostel, kde běžela prezentace fotek ze sborového života, zahradu i modlitebnu s výstavou obrazů malířky Milady Lenfeldové. Většina návštěvníků si taky zkusila vyplnit kvíz, ve kterém měli poznat biblické příběhy znázorněné biblickými postavičkami nebo si všimnout detailů našich budov.

Radost jsme měli i z návštěvy klientů Chráněného bydlení Ovečka brněnské Diakonie.