Na arše v šest

28. srpna 2021

Na arše v šest – to není jen výborná knížka od Ulrycha Huba, ale také vypůjčený název pro náš tábor v Nížkovicích, kam jsme se na konci srpna s dětmi z našeho sboru vypravili.

Na arše v šest
28. srpna 2021 - Na arše v šest

Abychom mohli začít shánět zvířata, bylo potřeba vyrobit archu. A tak se první den nesl ve znamení vrtání, lepení a zdobení kajut. Vytvořená loď se další dny postupně plnila rozličnými zvířaty, která jsme získávali při hrách na zahradě, lovili foťákem v okolí nebo jsme si je prohlédli při výletě ve vyškovské ZOO. U některých zvířat jsme ale pochybovali, že by je někdo na arše chtěl. No schválně, vzali byste s sebou třeba komára?

Během týdne byla loď plná k prasknutí, venku se zatáhla obloha, začalo pršet a byl tedy čas vyplout.  Seděli jsme celé odpoledne všichni společně v podpalubí, kde bylo dost těsno. Plavba trvala tak akorát na to, abychom si stihli všichni postupně ugrilovat výborné tousty a zazpívat pár písniček.  Pak, stejně jak se to píše v Bibli, i v Nížkovicích vyšla duha.  Odměnou po náročné plavbě nám byl krásný duhový dort a také barevné látkové vaky, které se objevily, jak voda opadla, na okolních stromech.

A kdybyste se chtěli na naši archu podívat naživo, zastavte se do garáže pod modlitebnou. Máme ji tam schovanou.

Magdaléna Šrubařová