Víkend pro konfirmandy

9. října 2021

V Nosislavi mají už několik let tradici, že konfirmandi se podílejí na výrobě „konfirmačního vína“. Je za tím hezká symbolika růstu, zrání a vydávání dobrých plodů. Konfirmační víno pak konfirmandi při konfirmaci prodávají a výtěžek je určen na nějaký dobročinný účel. Protože letos probíhá konfirmační příprava pro židenické a nosislavské společně, přidali se k nim i naši konfirmandi.

Víkend pro konfirmandy
9. října 2021 - Víkend pro konfirmandy

V pátek navečer přijeli Tonička, Markétka, Pepi, Anička a Radek spolu s Radkou Včelnou a vikářkou Vlastou Groll do Nosislavi, kde už čekaly Klárka a Dorotka. Strávili spolu večer a noc v Husově domě.  Dopoledne pak konfirmandi sbírali hrozny. Někteří viděli zblízka vinohrad poprvé, ale práce je bavila.  Zvlášť když pak každý dostal láhev burčáku. Odpoledne následoval přesun do Židenic, aby zas nosislavským ukázali Brno. To už se k nim přidaly i posily z řad mládežníků. Společně nachystali party stany a stoly a lavice na sborový den, nacvičili písně do kostela a po večeři už se těšili do setmělého města.

V neděli všichni vzorně vstali na bohoslužby a strávili spolu s ostatními sborový den. Společný víkend si konfirmandi velmi užili a doma pak spolu se zbytkem burčáku předali spoustu nadšených zážitků.  Víte, jak se drtí hrozny? A víte, že nejlepší skluzavka v Brně je před Janáčkovým divadlem?