Jako každý rok na konci června jsme měli sborový den s programem pro všechny generace.
Děti se těšily už dlouho. Některé na horolezení, jiné na to, že budou porvé spát ve stanu bez rodičů.
Celý školní rok jsme se jednou měsíčně scházeli společně s židenickými katolíky a husity na oratoři kostela sv. Cyrila a Metoděje. Tématem byly svátosti – každý měsíc jedna.
Mládež si přála před koncem školního roku vyrazit ještě jednou na společný víkend. Vybrali si i téma: období komunismu.
Na svatodušní neděli, 19. května, se kolem čtyřiceti lidí z Židenic vydalo na odpolední bohoslužby doBlanska. Letos na podzim to totiž bude 100 let od vzniku tamní kazatelské stanice.
V neděli 28. dubna se konal sborový den, tentokrát trochu netradičně ne v kostele nebo modlitebně,ale vydali jsme se do Žabovřesk, kde nám Rosťa Koryčánek fundovaně představil místní moderníarchitekturu.
Náš pěvecký sbor Chrapot se vydal na jeden dubnový víkend do Kolína.
Ve středu se u nás v modlitebně konal taneční večer pod vedením Natalie Andrienko, choreografky z Ukrajiny.
Už tradičně na prahu velikonočních svátků jsme vyrazili s českými a ukrajinskými dětmi na výlet do blízkého okolí.
Od Květné neděle do Zeleného čtvrtku se připravujeme na prožití velikonočních svátků. Tradičně k tomu patří i čtení pašijí, příběhu o Ježíšově utrpení a smrti.